Murata Electronics North America GRM033R71E331MA01D
GRM033R71E331MA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R71E331MA01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM033R71E331MA01D.pdf
Availability of GRM033R71E331MA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM033R71E331MA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R71E331MA01D
Internal Part NumberEIS-GRM033R71E331MA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM033R71E331MA01D today.
SeriesGRM033R71E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM033R71E331MA01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM033R71, GRM033R71E331MA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R71E331MA01D Details Description
Related parts for GRM033R71E331MA01D
RES SMD 392 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
IC COMBO PFC/BALLAST CTRL 20SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT W/SCREW 20POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
BIT POZIDRIV SZ1 2.76" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf