Murata Electronics North America GRM033R71E332KA12D
GRM033R71E332KA12D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R71E332KA12D
Brief Description
CAP CER 3300PF 25V X7R 0201
Datasheet Download
GRM033R71E332KA12D.pdf
Availability of GRM033R71E332KA12D
QUANTITY
GRM033R71E332KA12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R71E332KA12D
Internal Part NumberEIS-GRM033R71E332KA12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R71E332KA12D
Related LinksGRM033R71, GRM033R71E332KA12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R71E332KA12D Details Description
Related parts for GRM033R71E332KA12D
CONN EDGECARD 12POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC OPAMP SAMPLE HOLD 48LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 110UH 3A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION FOR 025/040 CL datasheet.pdf
CONN SOCKET PCB FOR 0.5MM PIN datasheet.pdf
MALE CONTACT FOR ICC CONN datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf