Murata Electronics North America GRM1535C1H220JDD5D
GRM1535C1H220JDD5D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1535C1H220JDD5D
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1535C1H220JDD5D.pdf
Availability of GRM1535C1H220JDD5D
QUANTITY
GRM1535C1H220JDD5D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1535C1H220JDD5D
Internal Part NumberEIS-GRM1535C1H220JDD5D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package10,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1535C1H220JDD5D
Related LinksGRM1535C1, GRM1535C1H220JDD5D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1535C1H220JDD5D Details Description
Related parts for GRM1535C1H220JDD5D
CONN HEADER .100 SINGL R/A 14POS datasheet.pdf