Murata Electronics North America GRM1535C1H8R4DDD5D
GRM1535C1H8R4DDD5D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1535C1H8R4DDD5D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1535C1H8R4DDD5D.pdf
Availability of GRM1535C1H8R4DDD5D
QUANTITY
GRM1535C1H8R4DDD5D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1535C1H8R4DDD5D
Internal Part NumberEIS-GRM1535C1H8R4DDD5D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1535C1H8R4DDD5D today.
SeriesGRM1535C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1535C1H8R4DDD5D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1535C1, GRM1535C1H8R4DDD5D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1535C1H8R4DDD5D Details Description
Related parts for GRM1535C1H8R4DDD5D
CONN HEADER 6POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .065-.082" .120" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A 4WLCSP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SMDIP datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8MSOP datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A 4X2SON datasheet.pdf
DIRECT RING 70MM 0DEG WHITE datasheet.pdf