Murata Electronics North America GRM1552C1H121GA01D(G
GRM1552C1H121GA01D(G picture photo
Mfg. Part Number
GRM1552C1H121GA01D(G
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1552C1H121GA01D(G.pdf
Availability of GRM1552C1H121GA01D(G
QUANTITY
GRM1552C1H121GA01D(G Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1552C1H121GA01D(G
Internal Part NumberEIS-GRM1552C1H121GA01D(G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1552C1H121GA01D(G today.
SeriesGRM1552C1H12
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1552C1H121GA01D(G
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM1552C1H121GA01D(G Details Description
Related parts for GRM1552C1H121GA01D(G
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CAP ALUM 189UF 250V QC TERM datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 6.98M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R 0201 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf