Murata Electronics North America GRM1552C1H22OJZ01D
GRM1552C1H22OJZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1552C1H22OJZ01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1552C1H22OJZ01D.pdf
Availability of GRM1552C1H22OJZ01D
QUANTITY
GRM1552C1H22OJZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1552C1H22OJZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1552C1H22OJZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1552C1H22OJZ01D today.
SeriesGRM1552C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type0402 22P 50V
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1552C1H22OJZ01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1552C1, GRM1552C1H22OJZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1552C1H22OJZ01D Details Description
Related parts for GRM1552C1H22OJZ01D
CONN RING 16-22 AWG #4 PG datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG GRAY datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
P-CLAMP datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 2POS 2.2MM datasheet.pdf