Murata Electronics North America GRM1555C1E1R3CA01D
GRM1555C1E1R3CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1E1R3CA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1E1R3CA01D.pdf
Availability of GRM1555C1E1R3CA01D
QUANTITY
GRM1555C1E1R3CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1E1R3CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1E1R3CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1E1R3CA01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1E1R3CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1E1R3CA01D Details Description
Related parts for GRM1555C1E1R3CA01D
SCR NON-SENS 800V 65A ISO TO218X datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
IC PMU FOR APPL PROC 100DSBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CABLE BUNDLE ACCY datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 24VC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 18W datasheet.pdf