Murata Electronics North America GRM1555C1E2R3CA01D
GRM1555C1E2R3CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1E2R3CA01D
Brief Description
CAP CER 2.3PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1E2R3CA01D.pdf
Availability of GRM1555C1E2R3CA01D
QUANTITY
GRM1555C1E2R3CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1E2R3CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1E2R3CA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1E2R3CA01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1E2R3CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1E2R3CA01D Details Description
Related parts for GRM1555C1E2R3CA01D
FUSE PTC RESET 3.00A HOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 34CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMYQ-3072-D datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf