Murata Electronics North America GRM1555C1E9R0CZ01D
GRM1555C1E9R0CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1E9R0CZ01D
Brief Description
CAP CER 9PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1E9R0CZ01D.pdf
Availability of GRM1555C1E9R0CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1555C1E9R0CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1E9R0CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1E9R0CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1E9R0CZ01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1E9R0CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1E9R0CZ01D Details Description
Related parts for GRM1555C1E9R0CZ01D
IC CONVERTER D/A 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.8A SOT89-5 datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
JUMPER SKT W HANDLE BLUE datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf