Murata Electronics North America GRM1555C1E9R3CA01D
GRM1555C1E9R3CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1E9R3CA01D
Brief Description
CAP CER 9.3PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1E9R3CA01D.pdf
Availability of GRM1555C1E9R3CA01D
QUANTITY
GRM1555C1E9R3CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1E9R3CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1E9R3CA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1E9R3CA01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1E9R3CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1E9R3CA01D Details Description
Related parts for GRM1555C1E9R3CA01D
IC HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR DUAL MON 16SOIC datasheet.pdf
CABLE ASSY FL/MALE RA 35MMX.81MM datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 6A datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 11.5A TO263 datasheet.pdf
Crystal 37.4000MHz 10ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC REG 9OUT BUCK/LDO 56QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf