Murata Electronics North America GRM1555C1H100JZ01D 0402-10P
GRM1555C1H100JZ01D   0402-10P picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1H100JZ01D 0402-10P
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1555C1H100JZ01D 0402-10P.pdf
Availability of GRM1555C1H100JZ01D 0402-10P
QUANTITY
GRM1555C1H100JZ01D 0402-10P Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1H100JZ01D 0402-10P
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1H100JZ01D 0402-10P
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1555C1H100JZ01D 0402-10P today.
SeriesGRM1555C1H100JZ01
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1555C1H100JZ01D 0402-10P
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM1555C1H100JZ01D 0402-10P Details Description
Related parts for GRM1555C1H100JZ01D 0402-10P
RES 549K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 100PF 50V 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 110V datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONN COAX CONTACT OUTER MALE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 40VOUT 100W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
FOOT GROUNDER PAIR LG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf