Murata Electronics North America GRM1555C1H1R5BZ01D
GRM1555C1H1R5BZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1H1R5BZ01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1555C1H1R5BZ01D.pdf
Availability of GRM1555C1H1R5BZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1555C1H1R5BZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1H1R5BZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1H1R5BZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1555C1H1R5BZ01D today.
SeriesGRM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1555C1H1R5BZ01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1H1R5BZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1H1R5BZ01D Details Description
Related parts for GRM1555C1H1R5BZ01D
MOSFET N-CH 200V 100A T-MAX datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 1.5K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 40SGL 1.57MM datasheet.pdf
CONN FFC VERT 39POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 410MW SOD123 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR DRV10983 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF10% 630VDC RAD datasheet.pdf