Murata Electronics North America GRM1555C1H3R2WZ01D
GRM1555C1H3R2WZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1H3R2WZ01D
Brief Description
CAP CER 3.2PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1H3R2WZ01D.pdf
Availability of GRM1555C1H3R2WZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1555C1H3R2WZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1H3R2WZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1H3R2WZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.2pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1H3R2WZ01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1H3R2WZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1H3R2WZ01D Details Description
Related parts for GRM1555C1H3R2WZ01D
IC JFET N-CH VHF/UHF 25V TO92 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU PP 3.08V SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2K OHM 5% 60W datasheet.pdf
RING KRIMPTITE H/D (B-101-38HD) datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 66MM datasheet.pdf
MA-20(24VDC ONLY),2NC, 4M CABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.6A datasheet.pdf