Murata Electronics North America GRM1555C1H3R3CA01D
GRM1555C1H3R3CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1H3R3CA01D
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1H3R3CA01D.pdf
Availability of GRM1555C1H3R3CA01D
QUANTITY
GRM1555C1H3R3CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1H3R3CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1H3R3CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1H3R3CA01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1H3R3CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1H3R3CA01D Details Description
Related parts for GRM1555C1H3R3CA01D
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 0502 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 120V datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 24V 12.5A datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V X5F RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CUT & POLISH WHEEL 8" 5A FIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf