Murata Electronics North America GRM1555C1H680JA01D
GRM1555C1H680JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1H680JA01D
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1H680JA01D.pdf
Availability of GRM1555C1H680JA01D
QUANTITY
GRM1555C1H680JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1H680JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1H680JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1H680JA01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1H680JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1H680JA01D Details Description
Related parts for GRM1555C1H680JA01D
FERRITE TUBULAR BEAD 19.05MM datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 400MA 290 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 4POS datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.8A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-36V datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG 6-DFN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.33A 81 MOHM TH datasheet.pdf