Murata Electronics North America GRM1555C1H9R4WZ01D
GRM1555C1H9R4WZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1H9R4WZ01D
Brief Description
CAP CER 9.4PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1H9R4WZ01D.pdf
Availability of GRM1555C1H9R4WZ01D
QUANTITY
GRM1555C1H9R4WZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1H9R4WZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1H9R4WZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.4pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1H9R4WZ01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1H9R4WZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1H9R4WZ01D Details Description
Related parts for GRM1555C1H9R4WZ01D
IC CPLD 1700MC 7NS 256FBGA datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL VOUT 16-MSOP datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 55NS 84PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 60V 350MA 4SOP datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 60A 12V datasheet.pdf