Murata Electronics North America GRM1555C1HR60BZ01J
GRM1555C1HR60BZ01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1HR60BZ01J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1555C1HR60BZ01J.pdf
Availability of GRM1555C1HR60BZ01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1555C1HR60BZ01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1HR60BZ01J
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1HR60BZ01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1555C1HR60BZ01J today.
SeriesGRM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1555C1HR60BZ01J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1HR60BZ01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1HR60BZ01J Details Description
Related parts for GRM1555C1HR60BZ01J
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 60V 0.65A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 3.5UH N30 datasheet.pdf