Murata Electronics North America GRM1556P1H220GZ01D
GRM1556P1H220GZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1556P1H220GZ01D
Brief Description
CAP CER 22PF 50V P2H 0402
Datasheet Download
GRM1556P1H220GZ01D.pdf
Availability of GRM1556P1H220GZ01D
QUANTITY
GRM1556P1H220GZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1556P1H220GZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1556P1H220GZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1556P1H220GZ01D
Related LinksGRM1556P1, GRM1556P1H220GZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1556P1H220GZ01D Details Description
Related parts for GRM1556P1H220GZ01D
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 730MA 1.07 OHM datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM50H/MC50M/X datasheet.pdf
PANEL INNER 45X21" WHITE datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 60"L X 36"W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MMIC GAAS SW SPDT SOT26 datasheet.pdf
RES 20M OHM 1/3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf