Murata Electronics North America GRM1556R1H6R4CZ01D
GRM1556R1H6R4CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1556R1H6R4CZ01D
Brief Description
CAP CER 6.4PF 50V R2H 0402
Datasheet Download
GRM1556R1H6R4CZ01D.pdf
Availability of GRM1556R1H6R4CZ01D
QUANTITY
GRM1556R1H6R4CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1556R1H6R4CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1556R1H6R4CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1556R1H6R4CZ01D
Related LinksGRM1556R1, GRM1556R1H6R4CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1556R1H6R4CZ01D Details Description
Related parts for GRM1556R1H6R4CZ01D
MOSFET N-CH 55V 75A TO220AB datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 21A PQFN datasheet.pdf
IC GATE DVR 4A DUAL HS 8SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf