Murata Electronics North America GRM1556R1H9R7CZ01D
GRM1556R1H9R7CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1556R1H9R7CZ01D
Brief Description
CAP CER 9.7PF 50V R2H 0402
Datasheet Download
GRM1556R1H9R7CZ01D.pdf
Availability of GRM1556R1H9R7CZ01D
QUANTITY
GRM1556R1H9R7CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1556R1H9R7CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1556R1H9R7CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1556R1H9R7CZ01D
Related LinksGRM1556R1, GRM1556R1H9R7CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1556R1H9R7CZ01D Details Description
Related parts for GRM1556R1H9R7CZ01D
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 3A IPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf