Murata Electronics North America GRM1556S1H220GZ01D
GRM1556S1H220GZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1556S1H220GZ01D
Brief Description
CAP CER 22PF 50V S2H 0402
Datasheet Download
GRM1556S1H220GZ01D.pdf
Availability of GRM1556S1H220GZ01D
QUANTITY
GRM1556S1H220GZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1556S1H220GZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1556S1H220GZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1556S1H220GZ01D
Related LinksGRM1556S1, GRM1556S1H220GZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1556S1H220GZ01D Details Description
Related parts for GRM1556S1H220GZ01D
CONN FFC TOP 15POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56TSSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
THERMAL PAD 5X5X2MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 500MA 125V datasheet.pdf
CAP POLYMER 3.3UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 60FBGA datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf