Murata Electronics North America GRM1556S1H4R8CZ01D
GRM1556S1H4R8CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1556S1H4R8CZ01D
Brief Description
CAP CER 4.8PF 50V S2H 0402
Datasheet Download
GRM1556S1H4R8CZ01D.pdf
Availability of GRM1556S1H4R8CZ01D
QUANTITY
GRM1556S1H4R8CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1556S1H4R8CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1556S1H4R8CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1556S1H4R8CZ01D
Related LinksGRM1556S1, GRM1556S1H4R8CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1556S1H4R8CZ01D Details Description
Related parts for GRM1556S1H4R8CZ01D
CONN HEADER EH SIDE 10POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SOIC datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 200MA 800 MOHM datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLACK ON GREEN 500/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 25.8VC P600 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:8 CMOS 24QFN datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 492MA 65 MOHM datasheet.pdf