Murata Electronics North America GRM1556S1H9R0CZ01D
GRM1556S1H9R0CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1556S1H9R0CZ01D
Brief Description
CAP CER 9PF 50V S2H 0402
Datasheet Download
GRM1556S1H9R0CZ01D.pdf
Availability of GRM1556S1H9R0CZ01D
QUANTITY
GRM1556S1H9R0CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1556S1H9R0CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1556S1H9R0CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1556S1H9R0CZ01D
Related LinksGRM1556S1, GRM1556S1H9R0CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1556S1H9R0CZ01D Details Description
Related parts for GRM1556S1H9R0CZ01D
IC XDCP DUAL 64-TAP 2.5K 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
CONN PIN 24-30AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 350 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf