Murata Electronics North America GRM1556T1H130JD01D
GRM1556T1H130JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1556T1H130JD01D
Brief Description
CAP CER 13PF 50V T2H 0402
Datasheet Download
GRM1556T1H130JD01D.pdf
Availability of GRM1556T1H130JD01D
QUANTITY
GRM1556T1H130JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1556T1H130JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1556T1H130JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1556T1H130JD01D
Related LinksGRM1556T1, GRM1556T1H130JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1556T1H130JD01D Details Description
Related parts for GRM1556T1H130JD01D
LCD 4 DIGIT .71" REFLECTIVE TN datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 40W datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf