Murata Electronics North America GRM1557U1A332JA01D
GRM1557U1A332JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1A332JA01D
Brief Description
CAP CER 3300PF 10V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1A332JA01D.pdf
Availability of GRM1557U1A332JA01D
QUANTITY
GRM1557U1A332JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1A332JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1A332JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1A332JA01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1A332JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1A332JA01D Details Description
Related parts for GRM1557U1A332JA01D
CONN HEADER LOPRO R/A .100 40POS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
R5M, ROPE ONLY 5M datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf