Murata Electronics North America GRM1557U1A332JA01D
GRM1557U1A332JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1A332JA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 10V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1A332JA01D.pdf
Availability of GRM1557U1A332JA01D
QUANTITY
GRM1557U1A332JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1A332JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1A332JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1A332JA01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1A332JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1A332JA01D Details Description
Related parts for GRM1557U1A332JA01D
HEAT SHRINK THIN CLR 1/4" X 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 21 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 115 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS 2.5MM datasheet.pdf
REED SENSOR W/INTEGRAL FLOAT datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 15VC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 1% 75W datasheet.pdf