Murata Electronics North America GRM1557U1H111JZ01D
GRM1557U1H111JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H111JZ01D
Brief Description
CAP CER 110PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H111JZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H111JZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H111JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H111JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H111JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H111JZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H111JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H111JZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H111JZ01D
IC MOSFET DRIVER LS 4A DUAL 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT CIRC 1POS LGH datasheet.pdf
FUSE 400A 690V 1/80 AR UC datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 256CABGA datasheet.pdf
CONN PIN 14-18 AWG BRASS datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf