Murata Electronics North America GRM1557U1H120JZ01D
GRM1557U1H120JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H120JZ01D
Brief Description
CAP CER 12PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H120JZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H120JZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H120JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H120JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H120JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H120JZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H120JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H120JZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H120JZ01D
MOSFET N-CH 100V 7.6A TO220FP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/ADJ 0.5A 8UMAX datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IC STROBED FIFO 512X18 56-SSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V 10% BP 1805 datasheet.pdf
POE MODULE datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf