Murata Electronics North America GRM1557U1H1R8CZ01D
GRM1557U1H1R8CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H1R8CZ01D
Brief Description
CAP CER 1.8PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H1R8CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H1R8CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H1R8CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H1R8CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H1R8CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H1R8CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H1R8CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H1R8CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H1R8CZ01D
FUSE HLDR CART 600V 30A PNL MNT datasheet.pdf
SSD 272GB SCSI datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 100 OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC FPGA 232 I/O 320FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
BKWY HEADER 15 SAU 34POS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME RWE BLK datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9 A OLIVE datasheet.pdf