Murata Electronics North America GRM1557U1H2R1CZ01D
GRM1557U1H2R1CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H2R1CZ01D
Brief Description
CAP CER 2.1PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H2R1CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H2R1CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H2R1CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H2R1CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H2R1CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H2R1CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H2R1CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H2R1CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H2R1CZ01D
RES SMD 887K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.63V WD 8DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 18A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGE 12POS MULTI-TAP datasheet.pdf
IC BUFFER 9BIT NON-INVERT 28PLCC datasheet.pdf
DSUB 26 F CRIMP T F0 datasheet.pdf
DSUB 37 F NM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
DEMO BOX CBI 2004 COMBO datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT PIN datasheet.pdf