Murata Electronics North America GRM1557U1H3R1CZ01D
GRM1557U1H3R1CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H3R1CZ01D
Brief Description
CAP CER 3.1PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H3R1CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H3R1CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H3R1CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H3R1CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H3R1CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H3R1CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H3R1CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H3R1CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H3R1CZ01D
RELAY OPTOMOS DUAL 150MA 8-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 500V 1111 datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 10A HNGE LVR datasheet.pdf
IC V TO I CONVERTER/XMTR 16 SOIC datasheet.pdf
DKFP COMPENSATED CHOKE 2A datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DIE ASM, 12-10 PIDG, BATT TL datasheet.pdf
CONN FFC TOP 20POS 1.25MM R/A datasheet.pdf