Murata Electronics North America GRM1557U1H3R8CZ01D
GRM1557U1H3R8CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H3R8CZ01D
Brief Description
CAP CER 3.8PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H3R8CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H3R8CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H3R8CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H3R8CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H3R8CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H3R8CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H3R8CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H3R8CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H3R8CZ01D
RES SMD 620 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MINITEK 2MM CTW HOUS SR W/CKEY datasheet.pdf
DSPLY DGTL NEG 12-24V RD/GRN/ORN datasheet.pdf
FUSE MOD 250A 700V BLADE datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
TK TERM-4838/2478 datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf