Murata Electronics North America GRM1557U1H4R3CZ01D
GRM1557U1H4R3CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H4R3CZ01D
Brief Description
CAP CER 4.3PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H4R3CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H4R3CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H4R3CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H4R3CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H4R3CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H4R3CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H4R3CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H4R3CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H4R3CZ01D
PHOTOCELL 15K-60K OHM 7.2MM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
XFRMR T1/CEPT/ISDN-PRI 1CT:2CT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 147 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
1000 VDC 5 AMP MIDGET FUSE datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.2A 50.4 MOHM datasheet.pdf
762 TB PL PL W/F HOOK/EN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf