Murata Electronics North America GRM1557U1H6R7CZ01D
GRM1557U1H6R7CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H6R7CZ01D
Brief Description
CAP CER 6.7PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H6R7CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H6R7CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H6R7CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H6R7CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H6R7CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H6R7CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H6R7CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H6R7CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H6R7CZ01D
RELAY OPTO 40V 500MA 6-SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SOD123FL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.45A DPAK datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCTAL D 20-DIP datasheet.pdf
COM PORT ADAPTER datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SC70-6 datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf