Murata Electronics North America GRM1557U1H7R3CZ01D
GRM1557U1H7R3CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H7R3CZ01D
Brief Description
CAP CER 7.3PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H7R3CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H7R3CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H7R3CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H7R3CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H7R3CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H7R3CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H7R3CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H7R3CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H7R3CZ01D
DIODE GEN PURP 100V 200MA DO35 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 72POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 5A P600 datasheet.pdf
SYSBUS TRANS.PT 0-220 VAC. datasheet.pdf
LED 7-SEG 4DIGIT YLW 0.56" CC datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf