Murata Electronics North America GRM1557U1H9R0DZ01D
GRM1557U1H9R0DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H9R0DZ01D
Brief Description
CAP CER 9PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H9R0DZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H9R0DZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H9R0DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H9R0DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H9R0DZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H9R0DZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H9R0DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H9R0DZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H9R0DZ01D
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED CBI 2MM BI-LEVEL YLW,YLW datasheet.pdf
IC REG LDO PROG 0.3A 8WDFN datasheet.pdf
ADAPTER SHELL 24 - FLEX CONDUIT datasheet.pdf
CAP CER 180PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
BLT 5.08/23/180F SN OR datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 5W T18 datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf