Murata Electronics North America GRM1557U1H9R3CZ01D
GRM1557U1H9R3CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H9R3CZ01D
Brief Description
CAP CER 9.3PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H9R3CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H9R3CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H9R3CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H9R3CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H9R3CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H9R3CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H9R3CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H9R3CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H9R3CZ01D
CONV DC-DC 48V IN 12V OUT PL 15W datasheet.pdf
CONN COVERT BTS 4KIT datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOT 2LVL.300 6POS datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
ROTSW 5A 1-4 WIRE R=100 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3.3V 15W datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
47UF 200V 12,5X20MM 105C 2500H datasheet.pdf