Murata Electronics North America GRM1557U1H9R7DZ01D
GRM1557U1H9R7DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H9R7DZ01D
Brief Description
CAP CER 9.7PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H9R7DZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H9R7DZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H9R7DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H9R7DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H9R7DZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H9R7DZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H9R7DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H9R7DZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H9R7DZ01D
IC OPAMP INSTR 120KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 750PF 150V 1111 datasheet.pdf
CONN D-SUB FMALE SCREWLOCK KIT datasheet.pdf
JUMPER TEST LEAD SET BLUE 12" datasheet.pdf
TRANSISTOR RF PWR LDMOST M246 datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf