Murata Electronics North America GRM155B11H221KA01D
GRM155B11H221KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM155B11H221KA01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM155B11H221KA01D.pdf
Availability of GRM155B11H221KA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM155B11H221KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155B11H221KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM155B11H221KA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM155B11H221KA01D today.
SeriesGRM155B11H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM155B11H221KA01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM155B11, GRM155B11H221KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155B11H221KA01D Details Description
Related parts for GRM155B11H221KA01D
CAP CER 270PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 12.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FRAM datasheet.pdf
RES 56 OHM 3.75W 5% AXIAL datasheet.pdf