Murata Electronics North America GRM155C1H121JCZ01E
GRM155C1H121JCZ01E picture photo
Mfg. Part Number
GRM155C1H121JCZ01E
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM155C1H121JCZ01E.pdf
Availability of GRM155C1H121JCZ01E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM155C1H121JCZ01E Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155C1H121JCZ01E
Internal Part NumberEIS-GRM155C1H121JCZ01E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM155C1H121JCZ01E today.
SeriesGRM155C1H1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM155C1H121JCZ01E
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM155C1H, GRM155C1H121JCZ01E Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155C1H121JCZ01E Details Description
Related parts for GRM155C1H121JCZ01E
RES SMD 910 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
LED ARRAY NEUTRAL WHITE 440LM datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 2.67 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
FIR FILTER SERIAL XPGA datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.8A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
DIODE PIN 100V 2.5W POWERMITE datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf