Murata Electronics North America GRM155F50J104ZA01D
GRM155F50J104ZA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM155F50J104ZA01D
Brief Description
CAP CER 0.1UF 6.3V Y5V 0402
Datasheet Download
GRM155F50J104ZA01D.pdf
Availability of GRM155F50J104ZA01D
QUANTITY
GRM155F50J104ZA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155F50J104ZA01D
Internal Part NumberEIS-GRM155F50J104ZA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155F50J104ZA01D
Related LinksGRM155F50, GRM155F50J104ZA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155F50J104ZA01D Details Description
Related parts for GRM155F50J104ZA01D
CONN RECEPT PIN .015-.025" .175" datasheet.pdf
IC SMART POWER MOD 15A SPM32-AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC LP 20-LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf