Murata Electronics North America GRM155F51E104ZA01D
GRM155F51E104ZA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM155F51E104ZA01D
Brief Description
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0402
Datasheet Download
GRM155F51E104ZA01D.pdf
Availability of GRM155F51E104ZA01D
QUANTITY
GRM155F51E104ZA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155F51E104ZA01D
Internal Part NumberEIS-GRM155F51E104ZA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155F51E104ZA01D
Related LinksGRM155F51, GRM155F51E104ZA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155F51E104ZA01D Details Description
Related parts for GRM155F51E104ZA01D
DIODE ARRAY GP 200V 8A TO262 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 10UMAX datasheet.pdf
CIR BRKR 3A 480VAC 110VDC datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 16-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 160KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 86A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf