Murata Electronics North America GRM155F51E223ZA01J
GRM155F51E223ZA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM155F51E223ZA01J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 0.022UF 25V Y5V 0402
Datasheet Download
GRM155F51E223ZA01J.pdf
Availability of GRM155F51E223ZA01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM155F51E223ZA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155F51E223ZA01J
Internal Part NumberEIS-GRM155F51E223ZA01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM155F51E223ZA01J today.
SeriesGRM155F51E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM155F51E223ZA01J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM155F51, GRM155F51E223ZA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155F51E223ZA01J Details Description
Related parts for GRM155F51E223ZA01J
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HOUSING 1POS .250 TAB datasheet.pdf
IC SHIFT/STORAGE REGISTER 20-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 76POS R/A .025 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 15 NF 10% 100VDC datasheet.pdf