Murata Electronics North America GRM155R60J684KE19D
GRM155R60J684KE19D picture photo
Mfg. Part Number
GRM155R60J684KE19D
Brief Description
CAP CER 0.68UF 6.3V X5R 0402
Datasheet Download
GRM155R60J684KE19D.pdf
Availability of GRM155R60J684KE19D
QUANTITY
GRM155R60J684KE19D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155R60J684KE19D
Internal Part NumberEIS-GRM155R60J684KE19D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155R60J684KE19D
Related LinksGRM155R60, GRM155R60J684KE19D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155R60J684KE19D Details Description
Related parts for GRM155R60J684KE19D
FERRULE INS VNL AWG1 BL 15/16" datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP CER 5.8PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
6VDC 5000 RPM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 500MA 1.76 OHM datasheet.pdf
TILT SENSOR datasheet.pdf
MICRO 100C S 72" YEL FLOAT NI datasheet.pdf
1.2MM SLD RCPT 1X2 YEL KEYB/02 datasheet.pdf