Murata Electronics North America GRM155R61A684KE15D
GRM155R61A684KE15D picture photo
Mfg. Part Number
GRM155R61A684KE15D
Brief Description
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0402
Datasheet Download
GRM155R61A684KE15D.pdf
Availability of GRM155R61A684KE15D
QUANTITY
GRM155R61A684KE15D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155R61A684KE15D
Internal Part NumberEIS-GRM155R61A684KE15D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155R61A684KE15D
Related LinksGRM155R61, GRM155R61A684KE15D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155R61A684KE15D Details Description
Related parts for GRM155R61A684KE15D
RES SMD 4.3 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
XBEE-PROMESH 900 RANGE datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 10V U2J 0402 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 1KW datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.050 26 POS datasheet.pdf
RES 64K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123 datasheet.pdf