Murata Electronics North America GRM155R71H223KA12D
GRM155R71H223KA12D picture photo
Mfg. Part Number
GRM155R71H223KA12D
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402
Datasheet Download
GRM155R71H223KA12D.pdf
Availability of GRM155R71H223KA12D
QUANTITY
GRM155R71H223KA12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155R71H223KA12D
Internal Part NumberEIS-GRM155R71H223KA12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155R71H223KA12D
Related LinksGRM155R71, GRM155R71H223KA12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155R71H223KA12D Details Description
Related parts for GRM155R71H223KA12D
SWITCH ASSY 8 POS CUSTOM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK HDR DR SMT datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
XFRMR CURR 65A 1:500 VRT datasheet.pdf
CONN INSERT 6POS SKT datasheet.pdf