Murata Electronics North America GRM15X5C1H220JDB4D
GRM15X5C1H220JDB4D picture photo
Mfg. Part Number
GRM15X5C1H220JDB4D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM15X5C1H220JDB4D.pdf
Availability of GRM15X5C1H220JDB4D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM15X5C1H220JDB4D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM15X5C1H220JDB4D
Internal Part NumberEIS-GRM15X5C1H220JDB4D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM15X5C1H220JDB4D today.
SeriesGRM15X5C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM15X5C1H220JDB4D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM15X5C1, GRM15X5C1H220JDB4D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM15X5C1H220JDB4D Details Description
Related parts for GRM15X5C1H220JDB4D
RELAY SOCKET DIN RAIL MJN datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 9BIT 28-PLCC datasheet.pdf
CON PWR JCK 2.0 X 6.6MM PNL MNT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 42.2 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A datasheet.pdf