Murata Electronics North America GRM15XB11H152KA86D
GRM15XB11H152KA86D picture photo
Mfg. Part Number
GRM15XB11H152KA86D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM15XB11H152KA86D.pdf
Availability of GRM15XB11H152KA86D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM15XB11H152KA86D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM15XB11H152KA86D
Internal Part NumberEIS-GRM15XB11H152KA86D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM15XB11H152KA86D today.
SeriesGRM15XB11H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM15XB11H152KA86D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM15XB11, GRM15XB11H152KA86D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM15XB11H152KA86D Details Description
Related parts for GRM15XB11H152KA86D
IC MUX/DEMUX QUAD 1X1 14SOEIAJ datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
IC AMPLIFIER STEREO 20-WCSP datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf