Murata Electronics North America GRM185B30J105K
GRM185B30J105K picture photo
Mfg. Part Number
GRM185B30J105K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM185B30J105K.pdf
Availability of GRM185B30J105K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM185B30J105K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM185B30J105K
Internal Part NumberEIS-GRM185B30J105K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM185B30J105K today.
SeriesGRM185B3
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM185B30J105K
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM185B, GRM185B30J105K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM185B30J105K Details Description
Related parts for GRM185B30J105K
CAP CER 0.50PF 50V NPO 0805 datasheet.pdf
IC AUDIO AMP 5W SIL-9 W/FIN datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP SC-70 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 820PF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf