Murata Electronics North America GRM185B31C105KE43B
GRM185B31C105KE43B picture photo
Mfg. Part Number
GRM185B31C105KE43B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM185B31C105KE43B.pdf
Availability of GRM185B31C105KE43B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM185B31C105KE43B Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM185B31C105KE43B
Internal Part NumberEIS-GRM185B31C105KE43B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM185B31C105KE43B today.
SeriesGRM185B31C
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM185B31C105KE43B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM185B31, GRM185B31C105KE43B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM185B31C105KE43B Details Description
Related parts for GRM185B31C105KE43B
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 2.8MSPS DIFF 10MSOP datasheet.pdf
CONN SPRING 20POS DUAL .315 SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOD323 datasheet.pdf
PANEL STEEL 40.2X28.2" WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf